اختصاصی/ مربی تیم کبدی گیلان: رئیس هیئت کبدی استان عملکرد ضعیفی داشته/ افرادی که وقت و توانایی مدیریت ورزشی را ندارند باید کنار بروند


اختصاصی/ مربی تیم کبدی گیلان: رئیس هیئت کبدی استان عملکرد ضعیفی داشته/ افرادی که وقت و توانایی مدیریت ورزشی را ندارند باید کنار بروند
تاریخ درج خبر : ۰۲ دی ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

حداد رحیمی مربی تیم مردان کبدی استان گیلان و نماینده استان گیلان در لیگ برتر کبدی کشور در گفتگو با خبرنگار ما مشکلات این رشته ورزشی و نامهربانی هایی که با آن مواجه شده اند را بیان نمود، مشروح این گفتگو را در ادامه بخوانید:

گیلان تایمز: بسم الله الرحمن الرحیم در خدمت استاد رحیمی مربی تیم مردان کبدی استان گیلان و نماینده استان گیلان در لیگ برتر کبدی کشور هستیم؛ خودتون را به طور کامل معرفی می کنید؟
رحیمی: با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما؛ حداد رحیمی هستم ۳۲ساله، لیسانس روانشناسی، ساکن تالش و کارمند اداره زندان انزلی می باشم.

گیلان تایمز: آقای رحیمی از چه زمانی ورزش کبدیرا آغاز کردید؟
رحیمی: ازسال ۸۳ وارد رشته کبدی شدم .
گیلان تایمز: توسط چه کسی یا چگونه با این ورزش آشناشدید؟

رحیمی: توسط مربی بزرگوار جناب اقای مرادیفر وارد رشته کبدی شدم.
گیلان تایمز: اولین تیمی که درآن بازی کردید کدام تیم و درچه سالی بود؟ آخرین تیم که به عنوان بازیکن در آن بازی کردید کدام تیم بود و درچه سالی بود؟

رحیمی: بنده تمامی دوران بازیگری را در تیم تالش بودم با توجه به علاقه ای که به شهرم دارم با اینکه سال ۸۹ با تیم اصفهان قرارداد داخلی نیز امضا کردم ولی در نهایت تصمیم گرفتم برای شهر خودم بازی کنم.

گیلان تایمز: از افتخارات دوران ورزشی و بازی خودبرایمان توضیح دهید؟

رحیمی: عناوین ورزشی من در کبدی مقام سوم لیگ کبدی ساحلی در چابهار، مقام دوم لیگ دسته اول در سنندج و مقام چهارم لیگ برتر کشور است.

گیلان تایمز: آیا در دوران ورزشی خود به تیم ملی کبدی ایران دعوت شده اید؟

رحیمی: بنده اولین بازیکنی هستم که در گیلان به اردوی تیم ملی دعوت شدم و در سال ۸۸ هم به اردوی تیم ملی ساحلی دعوت شدم.

گیلان تایمز: از چه زمانی وارد عرصه مربیگری شدید؟ اولین تیمی که به عنوان مربی در کنارش بودید کدام تیم بود و هم اکنون مربگیری کدام تیم بر عهده دارید؟

رحیمی: در سال ۹۳ به عنوان کمک مربی تیم کرج مربیگری را شروع کردم که سرمربی تیم جناب حمید مقصودلو سرمربی وقت تیم ملی بودند که در اولین تجربه مربیگری مقام سوم لیگ را کسب نمودیم و پس از آن موفق شدیم.

گیلان تایمز: مهمترین افتخارات دوران مربیگیری خود تا به امروز را برای ما توضیح می دهید؟

رحیمی: در سال ۹۴ با تیم کبدی مردان تالش توانستیم از لیگ دسته اول به لیگ برتر صعود کنیم و در حال حاضر به عنوان نماینده استان گیلان درلیگ برتر کبدی کشور موفق شدیم به نیمه نهایی صعود نماییم.

گیلان تایمز: بهترین و بدترین خاطراتتان از دوران بازی و مربیگریتان تا به امروز چه بوده است؟

رحیمی: دوران ورزشی سراسر خاطره می باشد و گفتن اینکه کدام شیرین و کدام تلخ است سخت می باشد؛ زیرا روح ورزش با برد و باختش شیرین است اما در این میان دعوتم به تیم ملی بسیار دلچسب بود و در همان حال خط خوردن از تیم ملی و فرصت خدمت به کشور خاطره بدی بود.

گیلان تایمز: آقای رحیمی شما به عنوان مربی تیم مردان تالش در لیگ برتر کبدی کشور به عنوان نماینده استان گیلان هستین از وضعیت کنونی سطح آمادگی تیمون برای ما توضیحاتی دهید؟

رحیمی: خدا را شکر وضعیت تیم روز به روز رو به پیشرفت است و با توجه به اینکه پس از وقفه چند ساله دوباره شروع کردیم ولی شکر خدا که تیم نتیجه مناسبی گرفته و امید زیادی برای صعود داریم و امیدوارم با توکل به خدا بتوانیم تیم خوب و با احترامی در کشور بسازیم؛ کمااینکه در سالهای نه چندان دور همین تیم تالش تیم بسیار خوبی بود که کلیه تیمها در کشور طعم باخت را به تیم خوب و منسجم تالش چشیدند.

گیلان تایمز: در گیلان چند تیم حرفه ای داریم که در حد یک تیم لیگ برتری باشد؟

رحیمی: لازم به ذکر است گیلان و مازندران اولین بازی کبدی ایران را در سال های دور برگذار نمودند و اگر کم کاری در آن سال ها نبود الان وضعیت گیلان بسیار متفاوت تر از الان بود، اما با این حال برای شروع دوباره فرصت است و از آنجا که تالش قطب کبدی استان می باشد استفاده از مربیان تالشی جهت ارتقا دیگر شهرستان ها و در نهایت تیم قدرتمند استان ضروری می باشد.

گیلان تایمز: آینده رشته کبدی در استان گیلان را چگونه می بینید؟ آیا مسئولین از این ورزش حمایت لازم را انجام می دهند؟چه پیشنهادی برای رشد این ورزش دراستان گیلان دارید؟

رحیمی: در شهرستان تالش معاونت محترم سیاسی فرمانداری جناب اقای سید محمدی در معیت ریاست ورزش و جوانان، شهردار و شورای شهر تلاش های در خوری برای تیم تالش نمودند که واقعا تشکر ویژه از این عزیزان داریم. اما انتظار داریم نگاه پدرانه تری به رشته کبدی شود چون واقعا با هزینه های بسیار کم می توان نتایج مهمی در کشور گرفت؛ همانطور که مستحضرید رشته کبدی در گیلان جز اندک رشته هایی می باشد که در تیم ملی نماینده دارد و این نماینده همیشه برای کشور و استان افتخار آفرین بوده پس مطمئنا اگر حمایت های استانی بیشتر شود نتایج هم بهتر خواهد شد.

گیلان تایمز: نگاه مسئولین غیر ورزشی نسبت به این ورزش که دوتیم درلیگ برتر کبدی کشور دارد چگونه بود؟ چه انتظاری از مسئولین استانی دارید؟

رحیمی: واقعا هزینه های ورزش کبدی در مقایسه با ورزش هایی مثل فوتبال قابل قیاس نیست با اینکه تیمی مثل تالش که در لیگ برتر کشور می باشد از نظر رتبه ای با تیم های فوتبال مثل استقلال و پرسپولیس یکی می باشد و چه بسا در عرصه های بین المللی کبدی درخشانتر از فوتبال عمل می نماید ولی نگاه به ورزش کبدی واقعا کمرنگ است.

گیلان تایمز: از نظر اسپانسر نگاه اسپانسرها به دو تیمی که نماینده استان گیلان درلیگ برتر کبدی هستند چطور بوده و چه انتظاری از اسپانسرها دارید؟

رحیمی: در بحث اسپانسری در مرحله نهایی لیگ برتر بازیهای تیم ها از شبکه های سه، ورزش و استانی پخش خواهد شد و این برای تبلیغات اسپانسرهای کبدی بسیار با اهمیت می باشد که با هزینه بسیار کم تبلیغات مناسبی از شبکه های سیما بگیرند.

گیلان تایمز: اطلاع رسانی درهیئت کبدی استان از گذشته تا کنون چگونه بوده؟چه تغییراتی در این راستا مشاهده کرده اید؟

رحیمی: خدا رو شکر کلیه برنامه های کبدی در استان و کشور به صورت خوب و دقیق اطلاع رسانی می شود که این نشان از وجود افراد مستعد و دلسوز در این رابطه می باشد.

گیلان تایمز: به نظر شما عملکرد ریاست هیئت کبدی استان گیلان مهندس حسین میربلوک تا کنون چگونه بوده و چه انتظاراتی دارید؟

رحیمی: متاسفانه آن ارتباطی که انتظار داریم با ریاست محترم هیئت استان باشد به چشم نمی خورد، همانطور که گفتم وجود تیم قدرتمند نیاز به برگزاری لیگ استان دارد ولی متاسفانه تاکنون هیچ لیگی برگذار نشده است. گرفتن اسپانسر مالی از مرکز استان بسیار مهم می باشد که رئیس هیئت باید تلاش بسیار برای این مهم بنماید. در کل برای پیشرفت در هر کاری زمان گذاشتن نیاز است و واقعا افرادی که وقت و توانایی این کارها را ندارند باید کنار بروند و افراد فعال را معرفی نمایند.

گیلان تایمز: نظر شما درباره تغییرات اخیر در فدارسیون کبدی کشور چیست چه انتظاراتی از ریاست محترم فدارسیون کبدی کشور جناب آقای عباس خواجه اورسجی وجود دارد؟

رحیمی: آقای مقصودلو پدر بلامنازع کبدی می باشند که این جایگاه خوب کشور در عرصه های بین المللی نتیجه تلاش شبانه روزی آن بزرگوار است. ولی در حال حاضر ریاست فدراسیون کبدی را فرد دیگری در اختیار دارند که ایشان هم از خانواده کبدی هستند و در کنار جناب مقصودلو سالها تلاش نمودند برای اعتلای نام ایران اسلامی الان وظیفه تمامی دوست داران کبدی حمایت از ایشان است و مطمئنا با توجه به پشتکاری که دارند موفقیت های کبدی دوچندان خواهد شد.

گیلان تایمز: آرزوی ورزشی شما چیست که تا کنون به آن دست نیافتید؟ و در آخر اگر صحبت و درد دلی دارید بیان کنید؟

رحیمی: بزرگترین آرزوی بنده در وهله اول سلامتی برای کلیه ورزشکاران می باشد و در نوبت بعدی آرزوی ورزشی من این است که روزی به عنوان سرمربی تیم ملی وظیفه ام را در قبال کشورم انجام دهم. در آخر از کلیه کسانی که در این راه بنده را حمایت کردند تشکر دارم و امیدوارم بتوانم قدردان زحماتشان باشم و درخواست حمایت بیشتر از ورزش کبدی را دارم و انتظار دارم مسئولین ورزشی استان نگاهشان به ورزشهای بومی استان بیشتر شود و از افراد با تجربه و دلسوز برای سمت های ورزشی استفاده نمایند که پتانسیل هابی بکر ورزش استان نابود نشو د که بتوانیم فرهاد رحیمی های بیشتری به کشور معرفی نماییم.

گیلان تایمز: سپاس بابت وقتی که در اختیار ما قرار دادید.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار