نماینده مردم رشت: افزایش یارانه نقدی دهک‌های کم‌درآمد در صورت افزایش حامل‌های انرژی ضرورت دارد


نماینده مردم رشت: افزایش یارانه نقدی دهک‌های کم‌درآمد در صورت افزایش حامل‌های انرژی ضرورت دارد
تاریخ درج خبر : ۱۵ دی ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

جبار کوچکی نژاد با اشاره به حذف یارانه‌ها در لایحه پیشنهادی دولت به مجلس اظهار کرد: دولت طبق قانون هم در بودجه سال ۹۵ و هم ۹۶ موظف بود تا یارانه دهک‌های پردرآمد را حذف و به دهک‌های پایین یارانه بیشتری بدهد.

وی بابیان اینکه دولت روحانی در طول سال‌های مدیریت خود تاکنون به قانون هدفمندی یارانه‌ها درست عمل‌نکرده، افزود: یکی از دلایل عدم حذف یارانه دهک‌های پردرآمد در سال‌های گذشته در پیش داشتن انتخابات ریاست جمهوری بود که دولت از اصلاح پرداخت یارانه‌ها خودداری می‌کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه با افزایش حامل‌های انرژی طی سال‌های اخیر پرداخت یارانه ۴۵هزار و پانصد تومان مفهومی ندارد، گفت: اکنون با توجه به اینکه انتخابات تمام‌شده و دولت باید یارانه را افزایش دهد، تصمیم گرفته تا حامل‌های انرژی را گران کند و از این منظر مردم نگران هستند.

نائب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری بابیان اینکه دولت باید یارانه مردم را افزایش دهد چون در قانون پیشنهادی خود تاکید کرده که حامل‌های انرژی را افزایش خواهد داد، گفت: نباید با تصویب قانون افزایش حامل خای انرژی موافقت کرد چون نتیجه چنین قانونی افزایش فشار بر مردم خواهد بود.

فارس

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار