عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی: دانشگاه گیلان ۱۸ میلیارد تومان بدهکار است


عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی: دانشگاه گیلان ۱۸ میلیارد تومان بدهکار است
تاریخ درج خبر : ۱۶ دی ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

جبار کوچکی نژاد با اشاره به کاهش بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین عدم تخصیص حدود ۵۰ درصدی بودجه دانشگاه‌ها در سال جاری اظهار کرد: دانشگاه گیلان حدود ۱۸ میلیارد تومان بدهکار است و این بدهکاری شامل حقوق بازنشستگان، حق‌التدریسی‌ها و بخش‌های مختلف است.

وی بابیان اینکه چیزی از پایان سال نمانده و هنوز بودجه دانشگاه‌ها به‌صورت مطلوب تخصیص نیافته، افزود: دولت در لایحه بودجه سال ۹۷ بودجه دانشگاه‌ها را حدود ده درصد کاهش داده است.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش بودجه عمرانی در دانشگاه‌های کشور گفت: حدود ۴۰ درصد بودجه عمرانی دانشگاه‌ها در لایحه بودجه سال ۹۷ کاهش‌یافته است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید برافزایش بودجه دانشگاه‌ها ازجمله دانشگاه گیلان خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا بودجه عمرانی و پژوهشی دانشگاه را افزایش دهیم تا دانشگاه از مسیر پیشرفت عقب نماند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان با تاکید بر اینکه کاهش بودجه دانشگاه‌ها ضرباتی را به جامعه وارد می‌کند، گفت: در حال حاضر حوزه پژوهش در دانشگاه‌ها آسیب جدی دیده است.

کوچکی نژاد با انتقاد از کاهش بودجه پژوهشی دانشگاه‌های کشور بیان کرد: کاهش بودجه‌های پژوهشی در دانشگاه منجر شده تا مشکلات عدیده‌ای در سطح دانشگاه‌ها به وجود بیاید که لازم بود دولت نگاه جدی در بودجه دانشگاه‌ها داشته باشد.

فارس

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار