به بهانه تعطیلی شهربازی رشت و پرسش از مسئولین؛ باغ محشتم رشت گنجینه ای گردشگری که وردهای سحر آن فراموش شده است/ علی علیپور


به بهانه تعطیلی شهربازی رشت و پرسش از مسئولین؛ باغ محشتم رشت گنجینه ای گردشگری که وردهای سحر آن فراموش شده است/ علی علیپور
تاریخ درج خبر : ۲۳ دی ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

 

آثار تاریخی علاوه بر اینکه جنبه فرهنگی دارد و میراث گذشتگان است ،می توانند بر میزان گردشگر و افزودن سرمایه های مادی و معنوی یک منطقه تاثیر داشته باشند.
کشور ایران اسلامی با یک میلیون و دویست اثر منقول و غیرمنقول یکی از کشورهایی است که می تواند در زمینه جذب گردشگر توفیقات زیادی داشته باشد.
این آثار می توانند بر میزان توقف مسافران اثرگذار باشند که جوامعی که فاقد این آثار باشند به ناچار به تکنولوژی و آثار دست ساز بشری روی می آورند.
آثار تاریخی در کنارحفظ معماری باید با تکنولوژی روز همراه باشد و این نیازمند توجه مسئولین مرتبط به این امور است که در این صورت این نوع آثار می توانند هم اشتغال ایجاد کنند و هم بر میزان مباهات شهر بیفزایند و هم ارز را وارد شهر کنند.
باغ محتشم از آثار تاریخی شهر رشت است که قدمت آن به زمان ناصرالدین شاه بر می گردد. وجود عمارت کلاه فرنگی بر میزان ارزش آن افزوده است.
این معماری به حدی زیباست که خود می تواند هر گردشگری را به سوی خود جذب کند. این باغ نستالوژی همه ما و احیاکننده خاطرات گذشته ماست. در گذشته هر ساله تکنولوژی روز و فن آوری نو همچون شهربازی، ست های ورزشی ،پارک کودک، زمین فوتبال به ضمایم این باغ افزوده می شد و همواره دگرگونی ای در آن صورت می گرفت که رضایت مردم را به همراه داشت. اما چند سالیست که شهربازی این باغ به بهانه تعیین پیمانکار جدید تعطیل شده است که البته حرف و حدیث های فروانی در این زمینه وجود دارد و تعطیلی آن باعث نگرانی مردم شده است لذا مردم خواستار پاسخگویی مسئولین هستند و سوال برانگیز است چندین سال تعطیلی کافی نیست تا پیمانکار جدیدی انتخاب شود.

علی علیپور مدیر مسئول سایت همای خبر و هفته نامه همای گیلان

 

گیلان تایمز: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نمی باشد و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه منتشر می شود.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار