گاف عجیب فرماندار لاهیجان و اعترافی ناخواسته


گاف عجیب فرماندار لاهیجان و اعترافی ناخواسته
تاریخ درج خبر : ۲۳ دی ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

 

“در پی انتصاب سرپرست مرکز بهداشت شهرستان لاهیجان؛ امیر جانبازی فرماندار شهرستان لاهیجان در گفتگویی با بیان اینکه این انتصاب توسط دانشگاه علوم پزشکی استان و بدون هماهنگی‌های لازم و مشورت با بنده و فرمانداری انجام شده است، تاکید کرد: تغییر در سطح ادارات شهرستان نیازمند هماهنگی‌ها و تعاملات است که متاسفانه در این خصوص انجام نشده است.

فرماندار لاهیجان اضافه کرد: با عنایت به تبصره ۲ ماده ۱۰ شرح وظایف استانداران و فرمانداران عزل و تغییر روسا و مسئولین ادارات شهرستان توسط مقام‌های مجاز دستگاه‌های ذیربط با اطلاع فرماندار صورت می‌گیرد.
جانبازی با تاکید بر اصل شایسته سالاری و تخصص گرایی در انتصابات، تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان می‌بایست با لغو این انتصاب در رابطه با انتصابات بعدی خود هماهنگی‌ها و مشورت‌های لازم را انجام دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس چارت جدید سازمانی، مرکز بهداشت یکی از زیرمجموعه‌ها و معاونت‌های شبکه بهداشت و درمان است.”

در این گفتگو جانبازی از یک سو طبق قوانین موجود تاکید کرده که انتصاب روسای ادارات در شهرستان باید با هماهنگی فرماندار صورت گیرد، اما خود نیز در بخشی از این گفتگو پاسخ اظهارات خود را داده و اذعان داشته که رئیس مرکز بهداشت نفر اول بهداشت و درمان شهرستان محسوب نمی گردد و براساس چارت سازمانی مرکز بهداشت یکی از زیرمجموعه هاو معاونت های شبکه بهداشت است.

همانطور که فرماندار لاهیجان اذعان کرده طبق قوانین موجود انتصاب معاون شبکه بهداشت و درمان نیاز به هماهنگی با فرمانداری ندارد؛ اما چه اتفاقی رخ داده که آقای فرماندار چنین شتاب زده به مصاحبه پرداخته، جای تامل دارد مخصوصا اینکه این مسئله در خصوص یک سیستم کاملا تخصصی و غیرسیاسی می باشد.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار