نماینده ولی فقیه در گیلان: بعضی‌ها به ظاهر دیندار هستند اما برای رسیدن به اهداف خود حاضرند سخنان نادرستی را بیان کنند


نماینده ولی فقیه در گیلان: بعضی‌ها به ظاهر دیندار هستند اما برای رسیدن به اهداف خود حاضرند سخنان نادرستی را بیان کنند
تاریخ درج خبر : ۲۶ دی ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز در دیدار با جمعی از فرماندهان و کارکنان عقیدتی سیاسی انتظامی گیلان با اشاره به خطبه متقین امام علی(ع) در نهج‌البلاغه اظهار کرد: امیرالمؤمنین علی(ع) در خطبه مذکور ۱۰۱ ویژگی انسان پرهیزکار و مؤمن را شمرده است.
وی ادامه داد: مؤمنان و پرهیزکاران کسانی هستند که گفتار آنها براساس راستی، درستی و واقعیت است و این امر در جامعه باید بیشتر رواج پیدا کند.
امام جمعه رشت به توافق هسته‌ای برجام اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری از روز نخست هشدار دادند که طرف مقابل دروغ می‌گوید.
آیت‌الله قربانی با تأکید براینکه منفعت افراد پرهیزکار به جامعه بر می‌گردد، بیان کرد: بعضی‌ها به ظاهر دیندار هستند اما برای رسیدن به اهداف خود حاضرند سخنان نادرستی را بیان کنند.
وی به تهمت نسبت به انسان‌های خادم و حتی مراج عظام در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم زبان ما در اختیار خداوند باشد و شهادت باطل ندهیم.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه گفتار مؤمن باید براساس حق و عدالت باشد، تصریح کرد: مؤمن در زندگی میانه‌روی را دنبال می‌کند.
آیت‌الله قربانی، اقتصاد را به معنای میانه‌روی خواند و متذکر شد: امروز یکی از گرفتاری خانواده‌ها که منجر به طلاق می‌شود، رعایت نکردن اقتصاد است ضمن اینکه خانواده‌ها نباید به‌دنبال مد و چشم همچشمی باشند.
وی با اشاره به ناهنجاری‌های ایجاد شده در روزهای اخیر در کشور، خاطرنشان کرد: بعضی از مردم خواسته‌های به‌جایی داشتند و ملت صف خود را از هنجارشکنان جدا کردند.
نماینده ولی فقیه در گیلان به تلاش دولت و مجلس برای احقاق حقوق مردم اشاره کرد و یادآور شد: اگر در زندگی میانه‌روی را ملاک قرار دهیم این همه طلاق و ورشکستگی‌ها پیش نمی‌آید.
آیت‌الله قربانی با بیان اینکه مؤمن براساس تواضع و فروتنی گام بر می‌دارد، اظهار کرد: تواضع امام(ره) ایشان را به افلاک رساند.
وی در ادامه به مراجعه مردم به مسؤولان اشاره کرد و افزود: مردم ولی‌نعمت ما هستند و در این راستا مقام معظم رهبری نه یک بار بلکه هزار مرتبه از ملت تشکر کردند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه دولتمردان منتخب مردم هستند، تصریح کرد: این عزت را مردم به مسؤولان دادند بنابراین افراد مسؤول باید نسبت به مردم تواضع داشته باشند.
آیت‌الله قربانی، اخلاق را بزرگ‌ترین سرمایه انسان خواند و بیان کرد: اخلاق انسان‌ساز است ضمن اینکه حرمت فرد مسلمان باید حفظ شود.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری بر رسیدگی به نیاز جامعه با حضور مسؤولان بین مردم تأکید کرد و گفت: حضور مسؤولان بین مردم موجب امیدواری آنها به زندگی می‌شود.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار