جباری: باشگاه استقلال مسائل اخلاقی را رعایت نکرد/ منصوریان به فکر خودش بود


جباری: باشگاه استقلال مسائل اخلاقی را رعایت نکرد/ منصوریان به فکر خودش بود
تاریخ درج خبر : ۲۶ دی ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

باشگاه استقلال مسائل اخلاقی را رعایت نکرد/ منصوریان به فکرخودش بودمجتبی جباری بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال در گفتگو با رادیو درباره اتفاقاتی که میان او و باشگاه استقلال رخ داده است ،گفت:فکر می‌کنم مدیریت باشگاه استقلال یک گوشه از مدیریت‌هایی است که در ورزش کشور انجام می‌شود و می‌توان آن را به سایر قسمت های ورزش هم تعمیم داد. این‌ها اتفاقاتی است که به ورزش و ورزشکاران ضربه می‌زند و شما ببینید چه کار‌هایی انجام می‌شود. در رابطه با خود من مسائل اخلاقی را رعایت نکردند و در پایان هم توضیحی ندادند. مردم به همین دلیل چنین واکنش‌هایی نشان می‌دهند. باید یک جایی مقابل این کار‌ها گرفته شود و وزیر ورزش هم که چنین فردی را مدیر باشگاه کرده، باید بداند که مدیرش یک جوان را که سال‌ها زحمت کشیده و به جایی رسیده، بدون دلیل و توضیح کنار گذاشته است و این برای باشگاه ضرر مالی دارد. مردم هم این مسائل را متوجه می‌شوند و ما خیلی با این مسائل بد روبه‌رو هستیم. باید همین‌جا جلوی چنین مسائلی را بگیرند تا دیر نشود.

او تصریح کرد: مردم در جریان شرایط من با باشگاه استقلال قرار دارند و می‌دانند چه اتفاقاتی رخ داد و چطور مرا از این تیم کنار گذاشتند. در ابتدا گفتند بحث پزشکی بوده است که این موضوع صحت نداشت. در ادامه مدعی شدند وینفرد شفر تمایلی به حضور من در تمرینات نداشته است که شفر هم گفت: چنین اظهارنظری نکرده است. شفر به من گفت که از همان ابتدا به او اعلام شده بود، مهدی رحمتی می‌تواند در تمرینات شرکت کند، اما جباری چنین حقی ندارد و کارش تمام است.

او ادامه داد: من برای حل مشکل از فدراسیون فوتبال پیگیر شدم و از آن جا اطلاع پیدا کردم که مسئولان باشگاه استقلال مدعی شده‌اند من در تمرینات شرکت نکرده‌ام که اصلاً چنین چیزی صحت ندارد. در برنامه ۹۰ مواردی مطرح شد که همه متوجه شدند که من تمایل به شرکت در تمرینات نداشتم یا این که مرا از تیم کنار گذاشتند؟!
درجلسه‌ای که به همراه توفیقی (معاون ورزشی باشگاه استقلال) با وثوق‌احمدی (رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال) داشتیم، قرار شد باشگاه استقلال مستندات خود را برای اینکه من در تمرینات شرکت نکرده‌ام، ارائه کند که چنین اتفاقی رخ نداد.

جباری اضافه کرد: در آن نشست وثوق احمدی به ما توصیه کرد که مشکلات را در فضایی دوستانه برطرف کنیم که این‌طور نشد و در نهایت تصمیم به فسخ قرارداد گرفتند. به نظرم مسئولان باشگاه استقلال با این کار اشتباهات‌شان را کامل کردند. این تصمیم را افتخاری گرفته است، چون من در جلسه‌ای با حضور بازیکنان مطالبی را بیان کردم که باعث ناراحتی‌شان شده است. برخی مسائل در باشگاه استقلال آزاردهنده است. وینفرد شفر به من گفت که این حق یک بازیکن نیست که از حضور در تمرینات منع شود و رفتار نادرستی است. تا به امروز مسئولان باشگاه استقلال دلیلی برای کنار گذاشتن من نداشته است.

مدیران باید به مردم پاسخگو باشند

جباری تصریح کرد: باشگاه استقلال دولتی است و مدیران این باشگاه از سوی دولت انتخاب می‌شوند. آن‌ها که از جیب خود برای باشگاه هزینه نمی‌کنند و هزینه‌ها از بیت‌المال تأمین می‌شوند. با این شرایط باید نسبت به کار‌هایی که انجام می‌دهند به مردم پاسخگو باشند.

هافبک پیشین تیم فوتبال استقلال  گفت: متأسفانه این اتفاق در یک باشگاه دولتی رخ می‌دهد که مدیرعاملش به کسی پاسخگو نیست و اگر باشگاه خصوصی بود و یک شخص برای تیم هزینه می‌کرد، هیچ وقت مدیرعامل جرأت نداشت که چنین رفتاری را کند و تصمیم شخصی بگیرد. در یک باشگاه خصوصی هیچ وقت مدیرعامل چنین تصمیمی نمی‌گرفت که با اعتبار و شخصیت یک بازیکن بازی کند. البته او فکر کرده با اعتبار آن بازیکن بازی کرده است، اما این‌طور نیست.

منصوریان به فکر خودش بود

او ادامه داد: مردم خودشان می‌دانستند که مدیریت باشگاه در قبال من چه کاری کرده است و من هم سعی کردم اگر موضوعی وجود دارد، راحت به آن‌ها بگویم. البته اجازه دادم زمان مشخص کند که چه اتفاقی رخ داده است. یک بار هم با سرمربی تیم صحبت کردیم تا به او بگویم که چه اتفاقی رخ داده است. فقط متأسفم که مدت زمان کوتاهی در خدمت استقلال بودم. من را کنار گذاشتند و مدیرعامل یا هر کسی که این کار را کرده باید پاسخ این سؤال را بدهد. فکر می‌کنم باشگاه با نظر منصوریان و البته فشار هواداران من را جذب کرد، اما متأسفانه رفتار منصوریان به‌عنوان سرمربی برای من قابل قبول نبود، چون فقط فکر خودش بود.

بازیکن سابق استقلال بیان کرد: من از این موضوع ناراحت شدم و رنجیدیم و این رنجش پس از دیدار با شفر ۲ برابر شد. چون من برای او (شفر) بازی نکردم و اصلاً همدیگر را ندیده بودیم. خودش هم یکسری نقد‌ها به امکانات و … داشت، اما با هم صحبت کردیم و من هم یکسری مسائل را گوشزد کردم. شفر گفت: باشگاه از او خواسته یکسری اظهارات داشته باشد و از من پرسید اگر این اظهارات را انجام بدهد، برای من بد نمی‌شود؟ برای او مهم بود که صحبت‌هایش به اعتبار من ضربه نزند. من سال‌ها برای استقلال بازی کردم، جوانی‌ام در این تیم بود، اما برای بعضی‌ها این ارزش و اعتبار اهمیت نداشت و فقط فکر خودشان بودند و حتی فکر هواداران هم نبودند.

استعداد‌ها در نطفه خفه می‌شود

جباری اظهار کرد: همان مدیرعامل یا کسانی که من را کنار گذاشتند باید پاسخ بدهند، اما فکر می‌کنم آن‌ها می‌خواستند در فضایی کار کنند که کسی مشکلاتشان را نگوید. من مشکلاتم را مطرح می کردم و حتی به شفر گفتم که به این دلیل من را کنار گذاشته‌اند که او گفت: اگر جایی دیگر کسی باشد که انتقاد کند و مشکلات را بگوید، از او استقبال می‌کنند.
جوان‌های ما سختی زیادی می‌کشند و امکانات ندارند. دیدید سیدحسین حسینی، دروازه‌بان اول استقلال چه سختی‌هایی کشیده که به این جایگاه برسد، اما شاید فقط چند نفر مثل من و حسینی باشند که بین جوان‌های با استعداد کشور به جایی برسند. خیلی‌ها هستند که استعدادشان بیشتر از من و حسینی است، اما استعداد آن‌ها در نطفه خفه می‌شود. یک برنامه می‌گذارند که امثال حسینی صحبت‌هایش را می‌کند، اینکه چه سختی‌هایی کشیده و همه افسوس می‌خورند، اما باز مشکلات فراموش می‌شود. آقایان خواستند من را کنار بگذارند که مشکلاتشان دیده نشود و به مدیریت شان به همین شکلی که هست ادامه بدهند.

بازیکنان باید از یکدیگر حمایت کنند

هافبک پیشین استقلال با اشاره به حمایت‌هایی که از او شده بود از مردم و هواداران تشکر کرد و در خصوص حمایت برخی هم‌تیمی‌های قدیمی خود گفت: متأسفانه ما بازیکنان نمی‌توانیم خوب از هم حمایت کنیم. ما باید پشت دیگر بایستیم تا به چیزی که حق‌مان است برسیم. ما باید ابتدا ببینیم چه کسی هستیم، چه حقوقی داریم و بعد پشت هم باشیم. خوشبختانه ما اکنون اتحادیه بازیکنان را تشکیل داده‌ایم که خودم عضو هیئت مدیره آن هستم و می‌خواهیم به بازیکنان گوشزد کنیم که چه حقوقی دارند، اما هنوز بازیکنان بلد نیستند چگونه از هم حمایت کنند.

جباری در خصوص اینکه آیا ابتدای فصل شرط حضور او در استقلال بازگشت پژمان منتظری به این تیم بوده است و صحبتی در این خصوص شده بود، تصریح کرد: پژمان منتظری که قبل از من به استقلال آمد. هیچ صحبتی هم در این زمینه نبوده است.  دیروز هم نامه‌ای دریافت کردم که فسخ قرارداد یک طرف من بود.

او یادآور شد: واقعاً یکی از انگیزه‌های من زمانی که می‌خواستم به ایران برگردم، هواداران بودند و اگر حمایت هواداران نبود دیگر بازی نمی‌کردم، اما به خواست آن‌ها برگشتم تا یک بار دیگر بازی برای استقلال مقابل هواداران را تجربه کنم. برای من خیلی سخت است بخواهم به جای دیگری فکر کنم.

تا آخر نیم فصل بازی نمی‌کنم

جباری درباره آینده اش بیان کرد: در این نیم فصل باقی مانده بازی نمی‌کنم. چون از این اتفاقات خسته هستم و به لحاظ آمادگی نمی‌توانم به این زودی خودم را آماده کنم و نمی‌توانم مفید باشم. پس ترجیح می‌دهم برای هیچ تیمی بازی نکنم و منتظر رأی کمیته انضباطی در خصوص رفتار باشگاه استقلال هستم تا ببینم برای فصل آینده چه تصمیمی بگیرم.

بازیکن سابق  استقلال در پایان گفت: از هواداران استقلال ممنونم که از من حمایت کردند. باشگاه استقلال بزرگ است و بازیکنان و هواداران لایق این هستند که شرایط بهتری داشته باشند و امیدوارم روزی به این حق خود برسند.

باشگاه خبرنگاران

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار