آیت الله قربانی: رودخانه ها، زباله سراوان و ترافیک رشت من را رنج می دهد

Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (26)


آیت الله قربانی: رودخانه ها، زباله سراوان و ترافیک رشت من را رنج می دهد
تاریخ درج خبر : ۲۷ دی ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

در این دیدار فرماندار رشت در ابتدا با تسلیت به مناسبت شهادت دریانوردان کشتى سانچى و ضمن اعلان دیدار با خانواده این جانبخاتگان و پس از معرفى مختصر بخشداران و مسئولین و با توضیح جمعیت و وسعت شهرستان و شهر رشت و ظرفیت هاى موجود و مدیران و مسؤلان کارآمد اظهار کرد:پرداختن و تقویت زیر ساخت ها با توجه به شناورى جمعیت نزدیک به ٢ میلیون نفر در طول روز،از اولویت هاى مدیران استانى است. وی افزود: رشت با توجه به اینکه قطب کشاورزى گیلان و کشور است و با برخوردارى از اراضى وسیع کشاورزى،سومین شهر گردش پذیر در کشور محسوب می شود متمایز از شهرهای دیگر است.

وی با اشاره به معضلات و مشکلات شهرستان ابراز داشت: در بحث آب روستایى و شهرى و همچنین برق رسانى،مهمترین موضوع فرسودگى این ناوگانهاست که در حال حاضر این زیر ساخت ها حدود ٢۵٪؜ فرسوده هستند که در این راستا با مدیران مربوطه مباحثات لازم صورت گرفته و براى تغییر این وضع نیاز به توجهات کلان کشورى است که نمایندگان محترم استان در حال پیگیرى این مهم هستند.
وى ادامه داد : موضوع اصلى تامین آب کشاورزى و مدیریت بحران آب است که مهمترین اصل در این راستا احیاى آب بندان ها و راه آبه ها و سایر فعالیت ها و موضوعات تاثیر گذار و کمک کننده و بر طرف کننده ى این معضلات خواهد بود.

آیت الله زین العابدین قربانى نیز در این دیدا با خوش آمدگوئی به فرماندار و مسئولین شهرستان رشت ضمن توصیه ای مبنی بر به کارگیری اهالی تجربه در مسئولیت های مختلف ابراز داشت: امیر المؤمنین(ع) به مالک اشتر فرمودند«افرادى را انتخاب کنید که اهل تجربه باشند» باید توجه داشت که جوانگرایى خوب و امر نیکویى است اما به شرطی که جوانان دارای تجربه ، کارامدی و تخصص باشند.نباید ارگان ها و اداراتمان را از افراد با تجربه خالى کنیم و افراد با تجربه را در ازاء جوانگرایى کنار بزنیم. وی افزود: در انتخاب هایمان افرادى که اهل شرم و حیا باشند را ارجح بدانیم زیرا کسى که اهل شرم و حیا نیست،آبرویى برای خود قائل نیست و بارى به هرجهت عمل می کند.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان خاطرنشان کرد :مبادا افرادى دور خودمان جمع کنیم که با شور باشند ولى از شعور خالى.در انتخاب ها رفیق بازى را کنار گذاشته و شایسته سالارى را ملاک قرار دهیم. اگر در حراست ها و بررسى ها دین و تقوا نباشد در همه جا فساد رخنه خواهد نمود.
وى با اشاره به اعتراضات اخیر در کشور بیان داشت: برخی افراد در باب تحرکات اخیر مسئولین را مقصر دانستند، در حالی که همه این تحرکات مربوط به نظام و مسئولین نیست و بسیارى فاکتور ها اعم از بیکارى و فقر و به خصوص تحریکات بیگانگان براى طرح ریزى برخى ناهنجارى ها تاثیر گذار بوده است.

آیت الله قربانی با اشاره به مشکلات شهرستان رشت اظهار داشت: سه مشکل در رشت من را رنج می دهد، نخست زرجوب و گوهر رود است و از زمانى که بنده به رشت آمدم در نطقى اذعان داشتم اینجا زرین رود بود و اکنون زباله رود شده است. وی افزود: دومین مساله ما زباله سراوان است که از همان ابتدای دهه هشتاد به این مساله ورود کردم و در نماز جمعه نیز اعلام کردم که رسیدگى به سراوان باید از اولویت هاى مسئولین در استان باشد.در آن زمان به دکتر نوبخت نیز تاکید کردم تا زمانى که بر سر کار هستید و از دستتان بر مى آید این مهم را عملى کنید که محقق نشد.اکنون به شما نیز تاکید میکنم که این موضوع باید رفع شود.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان در ادامه بیان داشت: سوم مساله مهم در شهرستان رشت ترافیک در شهر رشت است که مورد انتقاد همه است.براى مثال زمان طى راههاى بین شهرى با مسیرهاى داخل شهرى برابر است و این معضل بزرگى است که باید مرتفع شود.

دیار میرزا

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار