بارش باران در استان گیلان ۳۰ درصد کاهش یافت


بارش باران در استان گیلان ۳۰ درصد کاهش یافت
تاریخ درج خبر : ۲۷ دی ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

بهمن کمانگیر صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به کاهش میزان بارندگی سال ۹۶ در استان گیلان و کل کشور اظهار داشت: در سال زراعی جدید، کل کشور با کمبود بارش باران و کم‌آبی مواجه است.

وی با تاکید بر اینکه امسال با توجه به شرایط کم‌آبی و کاهش بارش باران در کل کشور، استان گیلان نیز درگیر پدیده کم‌آبی است افزود: میزان بارشی را که ایستگاه‌های هواشناسی در سطح استان گیلان اندازه‌گیری کردند نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با بیان اینکه امسال میزان بارش باران اندازه‌گیری شده سالانه در استان گیلان در مقایسه با آمار بلندمدت، ۲۴ درصد کاهش داشته است تصریح کرد: استان گیلان در سال زراعی جدید با مشکل کم‌آبی مواجه است.

وی با اشاره به اینکه بارش باران از پایان شهریورماه تاکنون در استان گیلان ۵۹۵ میلی‌متر بوده و این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۷۱۱ میلی‌متر بوده است گفت: در حال حاضر پوشش برف در حوزه سد سپیدرود ۵ هزار کیلومتر مربع است که این میزان سال گذشته ۳۵ هزار کیلومتر مربع بوده است

کمانگیر با تاکید بر اینکه در ماه‌های آینده بارش‌ها در استان گیلان به صورت نرمال پیش‌بینی شده است خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط کنونی و کم‌آبی، بارش‌های پیش‌بینی شده توان پاسخگویی به کمبود بارش‌های سالانه را ندارد.

تسنیم

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار