زیر پوشش قرار گرفتن ۴۵ هزار دانش‌آموز گیلانی در طرح شهاب


زیر پوشش قرار گرفتن ۴۵ هزار دانش‌آموز گیلانی در طرح شهاب
تاریخ درج خبر : ۲۸ دی ۱۳۹۶  

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان گفت: طرح شهاب در چهارمین سال اجرای آن در ۱۲ شهرستان و در هزار و ۶۴۸ کلاس درس اجرا می‌شود.

به گزارش گیلان تایمز، سیروس محمدی در جلسه کارگروه تخصصی برنامه شهاب، از تحت پوشش قرار گرفتن ۴۵ هزار دانش‌آموز گیلانی در برنامه «شهاب» خبر داد و اظهار کرد: طرح شناسایی و هدایت استعدادهای برتر(شهاب) در چهارمین سال اجرای آن در ۱۲ شهرستان، ناحیه و در هزار و ۶۴۸ کلاس درس اجرا می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان گیلان افزود: در این برنامه فرد موفق فقط به دانش‌آموزان برتر در رقابت‌های تحصیلی اطلاق نمی‌شود بلکه هر دانش‌آموزی که توانایی برجسته‌ای را در حوزه‌های مختلف از خود نشان دهد و استعدادهای خود را با خلاقیت و پشتکار بروز دهد، می‌تواند از پشتوانه برنامه شهاب بهره‌مند گردد.

وی در مورد ویژگی‌های برنامه شهاب، گفت: در این برنامه هدایت به صورت عمومی و خصوصی خواهد بود بطوریکه در پایه‌های چهارم، پنجم و ششم، استعدادها شناسایی شده و به خانواده دانش‌آموز اطلاع داده می‌شود، در مرحله هدایت خصوصی از پایه هفتم به بعد، کارهای ویژه بخصوص کارهای برون مدرسه‌ای جمعی در اولویت است.

محمدی هدف از این جلسه را بهره گیری از نظرات کارشناسی معلمان، مدارس مجری دانست و گفت: امیدواریم با دریافت نظرات مستقیم آموزگاران مدارس مجری، مشکلات  این برنامه، شناسایی و راهکارهای لازم برای رفع آنها بکار گرفته شود.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار