نماینده ولی فقیه در گیلان: تحول در وزارت ارشاد امکانپذیر است/اسلام طرفدار نشاط در جامعه است


نماینده ولی فقیه در گیلان: تحول در وزارت ارشاد امکانپذیر است/اسلام طرفدار نشاط در جامعه است
تاریخ درج خبر : ۲۸ دی ۱۳۹۶  

نماینده ولی فقیه در گیلان، به تصدی صالحی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت: با وجود افرادی مانند صالحی تحول در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امکانپذیر است.

به گزارش گیلان تایمز، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی شامگاه گذشته در دیدار با علی‌اصغر کاراندیش، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با اشاره به اینکه با وضعیت این وزارتخانه آشنایی دارم اظهار کرد: بعضی از مواقع مسائلی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح می‌شود و علما نسبت به آن حساسیت نشان می‌دهند.

وی به تصدی صالحی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و افزود: صالحی انسانی با معرفت، دینمدار، حوزوی و دانشگاهی است و اطلاعات خوبی دارد.

امام جمعه رشت، با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هنوز به جایگاه خود نرسیده است، تصریح کرد: امیدوارم وزارتخانه مذکور با وجود افرادی مانند صالحی به جایگاه واقعی خود برسد و تحولی در آن ایجاد شود.

آیت‌الله قربانی، در ادامه به برگزاری کنسرت‌های موسیقی اشاره کرد و گفت: اگر کنسرت‌های موسیقی در محدوده عقلانی برگزار شود با اصل آن مخالف نیستیم اما پیرایه‌هایی به آن وصل می‌کنند که موجب اعتراض علما می‌شود.

وی با تاکید براینکه اسلام با نشاط در جامعه مخالف نیست، بیان کرد: اسلام طرفدار نشاط در جامعه است و باید فرهنگ شادمانی به مردم ارائه شود که از گناه دور باشد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، خواستار بهره‌گیری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از علما به منظور برطرف کردن موانع پیش روی این وزارتخانه شد و اظهار کرد: برنامه‌های ارائه شده توسط فرهنگ و ارشاد اسلامی باید طوری باشد که طلبه‌ها به همراه خانواده‌ خود بتوانند به سینما بروند و در کنسرت‌ها شرکت کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در دیدار مذکور، وجود آیت‌الله قربانی را نعمتی از طرف خداوند برای مردم گیلان، ایرانی‌ها و مسلمانان عنوان کرد.

علی‌اصغر کارندیش، با بیان اینکه بعضی از افراد نسبت به وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجیه نیستند، تصریح کرد: البته یکسری از عملکردها در وزارتخانه مذکور ضعیف است.

وی وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بسیار سخت توصیف کرد و افزود: افراد مختلف نسبت به مسائلی مانند موسیقی نقطه نظرهایی دارند و هر حرکتی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌دهد، ایراد می‌گیرند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به فروش ۷۰۰ هزار بلیت کنسرت در سال ۹۴ در سراسر کشور اشاره کرد و یادآور شد: تنها یک درصد از مردم کشور به کنسرت رفتند.

کاراندیش، با اشاره به صدور مجوز سالانه ۹۰ هزار عنوان کتاب توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کشور، بیان کرد: بعضی از مواقع احتمال دارد اشکالی در صدور مجوزها ایجاد شده و مواردی از زیر دست بررسان کتاب خارج شود.

وی از بهره‌گیری افراد آگاه و مسلط به مسائل دینی در حوزه موسیقی، کتاب، سینما و مطبوعات توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مدت چهار سال گذشته خبر داد و متذکر شد: بخش موسیقی دارای یک گروه فقهی است.

این مقام مسئول، به وجود ۲۳ هزار کانون فرهنگی هنری در کشور اشاره کرد و افزود: سالانه ۶ هزار کانون فرهنگی هنری جدید در کشور تاسیس می‌شود.

کاراندیش با اشاره به فعالیت‌های بسیار خوب معاونت قرآنی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیان کرد: در بحث مطبوعات نظارت دقیقی اعمال شده است.

معاون وزیر ارشاد، به تولید سالانه ۱۰۰ فیلم بلند در کشور اشاره کرد و گفت: احتمال دارد در بعضی از موارد اشکال پیش آید.

فیروز فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان نیز در ادامه، با اشاره به بازدید میدانی علی‌اصغر کاراندیش معاون توسعه و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از پروژه‌های فرهنگی این استان اظهار کرد: مجری پروژه مجتمع فرهنگی لاهیجان از مسکن و شهرسازی به فرهنگ و ارشاد اسلامی تغییر پیدا کرده است.

وی به اجرای پروژه مذکور در سه فاز اشاره کرد و افزود: تعداد صندلی‌های پروژه مجتمع فرهنگی لاهیجان از ۲۴۰ صندلی به ۵۰۰ صندلی افزایش پیدا می‌کند.

این مسئول فرهنگی، همچنین اجرای پروژه تالار مرکزی رشت را به عنوان مطالبه استانی خواند و بیان کرد: همه نسبت به پروژه مذکور حساس هستند و امیدوارم این پروژه تا پایان فروردین‌ماه سال ۹۷ افتتاح شود.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار