رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت در گفتگو با گیلان تایمز در لشت نشا گفت: موقوفات لشت نشا فقط در این شهر خرج می شود


رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت در گفتگو با گیلان تایمز در لشت نشا گفت: موقوفات لشت نشا فقط در این شهر خرج می شود
تاریخ درج خبر : ۳۰ دی ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیلان تایمز، حجت الاسلام حمیدرضا کریمی در گفتگو با خبرنگار ما در لشت نشا گفت: در مورد تاسیس واحد دیالیز در مرکز بهداشت لشت نشا و یا هر کار دیگری در حوزه درمان که نیاز لشت نشا باشد اظهار نظر نمی کنیم زیرا ما در این زمینه متخصص نیستیم مسئولیت مستقیم مربوط  به دانشگاه علوم پزشکی و اداره بهداشت شهرستان رشت جناب آقای دکتر نجف زاده و همکاران ایشان می شود که اگر تشخیص دهند اینکارها مورد نیاز است ما هم در خدمت هستیم.
وی افزود: وظیفه ما این است که عواید موقوفه را استیفاء کنیم و بعد در اختیار درمانگاه قرار دهیم و فقط در اجرای نیت نظارت کنیم.
رئیس اداره اوقاف رشت گفت: موقوفات این شهر فقط در لشت نشا خرج می شود حتی یک ریال هم از لشت نشا خارج نمی شود و این خلاف قانون است.
حمیدرضا کریمی در ادامه گفت: اگر موقوفات لشت نشا در شهر دیگر خرج گردد حرام شرعی است زیرا خانم فخرالدوله واقف محترمه موقوفات لشت نشا را قید مکان اعلام کرده یعنی قانونا و شرعا باید در لشت نشا خرج شود.
رئیس اوقاف رشت در ادامه گفت: موقوفات لشت نشا سه سند دارد که بزرگترین آن مربوط به مرکز بهداشت است و باید حتما فقط در این مرکز بهداشت خرج شود و موقوفه دیگر نیز مربوط به بازسازی مقبره امین الدوله می باشد.
حجت الاسلامکریمی گفت: موقوفه مربوط به مقبره امین الدوله روستای امیلدان و مغازه های اطراف آستان متبرکه آقاسید محمدرضا(ع) شهر است که باقی مانده آن بعد از بازسازی کمک به دانش آموزان فقیر منطقه می باشد اما حتی برای بازسازی مقبره هم پول کافی در دست اوقاف از موقوفات سند دوم وجود ندارد.
رئیس اداره اوقاف شهرستان رشت در پایان گفت: آن چیزی که باعث می شود پول به موقوفات افزوده گردد انتقالات است، کسی که مثلا مغازه خود را بفروشد ۱۰درصد پذیره دهد آن پذیره باعث می شود پول قابل توجه ای صورت گردد. اما در مورد موقوفات مقبره در روستای امیلدان شاهد چنین امری نیستیم .

خبرنگار: رضا پورعسگری جورشری

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار