راه اندازی مجدد کارخانه آسفالت شهرداری رشت


راه اندازی مجدد کارخانه آسفالت شهرداری رشت
تاریخ درج خبر : ۰۳ بهمن ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

با دریافت پروانه بهره برداری آسفالت و آغاز به کار خط تولید سنگ شکن راک، کارخانه آسفالت شهرداری کلانشهر رشت مورد بهره برداری قرار گرفت.

دکتر مسعود نصرتی با قدردانی از تلاش همه همکاران شهرداری به خصوص سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری رشت در به روز شدن کارخانه آسفالت، اظهار کرد: اگر این کارخانه بخواهد آسفالت تمام شهر را پوشش دهد باید نقطه ضعف خالی بودن انبار رفع و انبار پر شود تا در روزهایی که شرایط آسفالت معابر و شوارع مهیا است تولید و توزیع آسفالت را به صورت بهینه داشته باشیم.

شهردار رشت، تجهیز آزمایشگاه را امری ضروری برشمرد و افزود: آزمایشگاه رکن اساسی کارخانه آسفالت است و ضروری است که در این مکان آزمایشگاهی مجهز با متخصصین امر در این مکان جهت ارتقا کیفیت اسفالت لحاظ شود.

وی بر ضرورت حضور یک کارشناس متخصص و علمی در کارخانه آسفالت تاکید کرد و گفت: شایسته است برای افزایش درآمد و کاهش هزینه شهرداری بسیاری از کارها را خودمان انجام دهیم. هرچند نباید بر پیمانکاران خرده گرفت و از آنجایی که پیمانکاران دیر به پول خود می رسند، مجبورند قیمت کار را بالا ببرند.

نصرتی از فعالیت ۴۰ نیرو در کارخانه آسفالت خبر داد و گفت: در این کارخانه به لحاظ کیفی آسفالت سنجش می شود و از توزیع آسفالت نامرغوب در سطح جلوگیری به عمل خواهد آمد.

شهردار رشت، با تاکید بر اینکه کارخانه آسفالت شهرداری رشت تفاوتی با کارخانه های بخش خصوصی ندارد، یادآور شد: کارخانه آسفالت شهرداری رشت، قابلیت تولید روزانه ۱۲۰۰ تن آسفالت مرغوب را دارد بنابراین شایسته است تا شهرداران مناطق مدیران مناطق درخواست آسفالت خود را ارتقا دهند و پیمانکاران مناطق نیز بیش از پیش درخواست مجوز داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به وجود نیروهای توانمند در بدنه شهرداری رشت، گفت: کار آسفالت کاری پیچیده و جزو علوم ناشناخته نیست و یک مهندس عمران با پایه یک و دو توان نظارت براین کارخانه را دارد اما باز هم اگر در جایی احساس شد که افراد داخل شهرداری توان انجام کار را ندارند حتما سراغ بخش خصوصی خواهیم رفت.

دکتر نصرتی با اشاره به سرگردانی ماشین آلات سازمان خدمات موتوری به دلیل انحلال این سازمان گفت: درجلسه روز گذشته این ماشین آلات در سازمان عمران تجمیع شدند تا در مواقع ضروری مورد بهره برداری قرار گیرند.

شهردار رشت با تاکید بر حل مشکل موجودی انبار کارخانه آسفالت تا ۲۴ ساعت آینده گفت: مجوزهای حفاری یکی از دغدعه های مناطق بود و باتوجه به عدم دریافت مطالبات سال های قبل و به خصوص سال ۹۶ از دستگاه های زیرساختی حفار، از امروز موافقت نامه ها به صورت مرکزی و صدورمجوزها منطقه ای انجام می شود و از این پس مدیران مناطق در فعالیت های دستگاه های زیرساختی و در تعیین تکلیف نوار حفاری و مرمت آسفالت نظارتی بیشتر و بهتری خواهند داشت.

دکتر نصرتی با اشاره به محدودیت زمان در فصول پاییز زمستان تصریح کرد: امروز هیچ مانعی برای برداشت آسفالت وجود ندارد و هر دو کارخانه آمادگی تولید و توزیع آسفالت را دارند لذا باید با ارتقای تقاضای آسفالت از سوی مدیران مناطق به جای تقابل باید به فکر مدیریت به ویژه در خصوص نوار حفاری دستگاه های زیرساختی بود.

برگزاری جلسات عملیاتی مثمر ثمر خواهد شد

سید امیر حسین علوی ضمن ابراز خرسندی از حضور ادواری مدیریت شهری در سازمان ها و شهرداری های مناطق، افزود: برگزاری اینگونه جلسات عملیاتی حتما نتایج مثمر ثمری خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به نگاه همه جانبه به سازمان عمران تصریح کرد: نگاه شخصی من به سازمان عمران فقط دید داشتن به صورت کارخانه آسفالت نیست و باید همه حیطه های وظیفه و عملکرد آن توجه داشت.

وی افزود: آنچه که به جلسه امروز برمی گردد مشخصا بحث کارخانه آسفالت است. این کارخانه از سال ۹۲ همواره از بحث های ویژه مدیریت شهری بوده، لذا شایسته است به خاطر باوری که شهردار به مجموعه خود دارد از وی قدردانی شود.

سید امیرحسین علوی با تاکید بر نقایص کیفی سنوات گذشته گفت: امروز شایسته است با عزم و اراده جدی به وجود آمده در کنارهم مشکلات موجود را رفع کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به هزینه شهرداری در راه اندازی مجدد این کارخانه و تغییرات لحاظ شده در هربخشی یادآور شد: امروز کارخانه آسفالت به یک رکن تبدیل شده و بنابراین باید با شناسایی فرایندها و نیازها و تعمیر و نگهداری از سوی معاونت و مدیریت شهرداری به شفاف سازی دقیق پرداخته و کارخانه آسفالت را تبدیل به یک منبع درامد شهرداری نمود.

سید امیرحسین علوی با تاکید بر قابلیت درآمد زایی کارخانه آسفالت شهرداری رشت، گفت: تا عید نوروز فرصت کمی مانده است و صبر مردم هم حدی دارد. باید زمینه را به گونه ای فراهم کرد تا میهمانانی که در تعطیلات عید به شهر ما ورود می کنند ما را به واسطه مدیریت ضعیف به باد انتقاد نگیرند.

ایسنا

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار