فاضلی: اسامی فیلم های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در رشت/ بلیط‌فروشی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود


فاضلی: اسامی فیلم های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در رشت/ بلیط‌فروشی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود
تاریخ درج خبر : ۱۰ بهمن ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

فیروز فاضلی ظهر امروز در نشست خبری سی و ششمین جشنواره فیلم فجر با بیان اینکه اکران هم‌زمان و افتتاحیه جشنواره روز جمعه با عوامل فیلم دل‌تنگی در مجتمع خاتم‌الانبیا برگزار می‌شود اظهار کرد: ۱۲ فیلم سودای سیمرغ از تاریخ ۱۴ تا ۲۲ بهمن در سینما میرزا کوچک اکران می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فیلم‌های جشنواره فجر در رشت در چهار سانس در ساعت‌های ۱۰، ۱۶، ۱۸ و ۲۰ انجام می‌شود بیان کرد: جشن دل‌تنگی، هایلایت، مصادره، اتاق تاریک، عرق سرد، تنگه ابوقریب، لاتاری، کامیون، شعله‌ور، امپراطور جهنم، سرو زیرآب و فیلشاه ازجمله فیلم‌هایی هستند که در رشت اکران می‌شوند.

مدیرکل اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی گیلان با اشاره به اینکه چهار فیلم به همراه فیلشاه در بخش کودک در سانس ساعت ۱۰ صبح اکران می‌شوند گفت: مراسم افتتاحیه جشنواره ساعت ١٨:٣٠ عصر جمعه ١٣ بهمن در مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیا (ص) رشت برگزار می‌شود.

وی به فروش آنلاین بلیط فیلم‌های جشنواره فجر اشاره کرد و افزود: فروش آنلاین بلیت‌های جشنواره از روز پنج‌شنبه ١٢ بهمن از طریق سایت اینترنتی «هفت ساز» انجام می‌شود و قیمت هر قطعه بلیت تک نفره ۱۰ هزار تومان است.

فاضلی با اشاره به اینکه از ۱۲ سالن سینما گیلان ۹ سینما فعال و سه سینما غیرفعال است افزود: در ۹ ماهه امسال ۳۵ فیلم در گیلان اکران شده که ۹۵ هزار ۶۰۰ نفر از فیلم‌ها بازدید کردند.

وی با اشاره به آمار تعداد ۷۶ فیلم تولیدشده در ۹ ماهه نخست سال ۹۶ گفت: ۳۵ فیلم در ۹ سینما از جمع ۱۲ سینمای گیلان اکران شده که ۹۵ هزار و ۶۰۰ تماشاگر به تماشای این فیلم‌ها در استان نشسته‌اند.

مدیرکل اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی گیلان با اشاره به تعداد ۱۱ آموزشگاه‌های آزاد سینمایی در گیلان گفت: ۳۶۰ نفر هنرجو در آموزشگاه‌های آزاد سینمایی و ۳۳۷ هنرجوی در انجمن سینمای جوان در حال فعالیت هستند.

وی به تولید ۸۵ فیلم کوتاه در انجمن سینمای جوان استان اشاره کرد و افزود: اکران، پاتوق عکس و فیلم، تورهای مختلف و کارگاه‌های آموزشی در انجمن از برنامه‌های جانبی انجمن سینمای جوان استان است.

فاضلی به طرح سینما سلام در گیلان گفت: سینما سلام در شهرهای آستانه‌اشرفیه، صومعه‌سرا، لنگرود در حال اجراست که مجموعاً بالغ‌بر هشت هزار نفر مخاطب داشته است.

وی تالار مرکزی رشت را یک پروژه ملی دانست و افزود: پروژه تالار مرکزی به‌صورت استانی در حال پیگیری بوده و موضوع برق، گاز و آب در استان پیگیری شده و بخش سازه هنر در کشور در حال بررسی است و اکنون هم عملیات ساخت‌وساز در حال انجام و پیشرفت‌های خوبی حاصل شده است.

وی با بیان اینکه تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به روایت یک مرد در خانه وحید درویشی تعلق گرفت گفت: این فیلم در بخش برگزیده استان‌ها در بخش مستند و ضد جنگ انتخاب شد و این جایزه به استان ما تعلق گرفت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اذعان به اینکه هنرمندان گیلانی در تمامی عرصه‌های هنری فعال هستند بیان کرد: باید برای فرهنگ و هنر هزینه کرد و این اعلام نیاز باید در جامعه به وجود آمده و به‌جای اینکه خانواده‌ها برای ظاهر فرزند خود هزینه کنند باید فرهنگ‌سازی را در خانواده انجام دهند.

فارس

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار