برگزاری جشنواره هنرهای نمایشی در کانون گیلان؛ یک نمایش، یک لبخند+ تصاویر


برگزاری جشنواره هنرهای نمایشی در کانون گیلان؛ یک نمایش، یک لبخند+ تصاویر
تاریخ درج خبر : ۱۹ بهمن ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

جشنواره هنرهای نمایشی با عنوان «یک نمایش، یک لبخند» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در سه حوزه اسالم، املش و رشت درحال برگزاری است.
این جشنواره هم‌زمان با ایام الله دهه فجر و به‌ منظور علاقه‌مند‌سازی مخاطبان، افزایش گستره‌ی فعالیت‌های نمایشی و همچنین کشف و پرورش استعداد‌های هنری کودکان و نوجوانان در سه حوزه اسالم، املش و رشت برگزار می‌شود.
کانون اسالم در نخستین روز برگزاری این جشنواره، سه نمایش از اعضای نوجوان مراکز فرهنگی هنری تالش، اسالم و ماسال را روی صحنه برد.
برهمین اساس، نمایش سایه‌ای «افسانه دیو سیاه و دختر آفتاب»، برگرفته از کتابی با همین عنوان، نخستین  نمایشی بود که از سوی اعضای کانون اسالم به مرحله اجرا گذاشته‌ شد.
نمایش عروسکی «آرزوی مترسک» از جمله نمایشنامه‌های برگزیده کانون و بازآفرینی شده از کتاب «دل کوچک مترسک» دیگر نمایشی بود که توسط اعضای مرکز فرهنگی هنری تالش بر روی صحنه رفت.
در همین حال گروه تئاتر زنده مرکز فرهنگی هنری ماسال با اجرای اثری با عنوان «عروسی سوسکی خانم» برگرفته از کتاب «عروسی خاله سوسکه» کانون پرورش فکری، به هنرنمایی پرداختند.
طی برگزاری این جشنواره که حضور جمعی از مسولان، اعضای کانون و خانواده‌ها را به همراه داشت، امام جمعه بخش اسالم به اهمیت فعالیت‌های هنری کتاب‌ محور پرداخت و با تاکید براین موضوع که کتاب، بستر‌ساز، آگاهی‌ بخش و زمینه‌ساز پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی است، بر ضرورت ‌بهره‌گیری از این ابزار ارزشمند تاکید‌ کرد.
حجت الاسلام و المسلمین اصغر جدایی در ادامه اهمّیت فعالیت‌های کتاب‌محور کانون را یادآور شد و با اشاره به افزایش مخاطبان فضا‌های مجازی گفت: مطالعه کتاب و بهره‌گیری از فعالیت‌های فرهنگی، هنری، ادبی و پژوهشی کانون می تواند به سالم ‌سازی جامعه کمک‌ کند.
او همچنین برگزاری جشنواره «یک نمایش، یک لبخند» را  مفید خواند و از مدیر‌کل و مسئولان کانون برای برگزاری این فعالیت هنری تقدیر‌کرد.
مدیر‌کل کانون استان گیلان نیز در این برنامه ضمن خیر مقدم به حاضران و تبریک ایام الله سی و نهمین سال‌ جشن پیروزی انقلاب اسلامی گفت: « انقلاب ما یک جهاد فرهنگی بود» و حرکت در مسیر تحقق اهداف آن نیازمند به کارگیری ابزار مختلفی چون هنر است.
اسفندیار ضیائی در ادامه با طرح این پرسش که چگونه می توان با ابزار هنر به جایگاه بزرگ و والای فرهنگی رسید، توضیح‌ داد: انقلاب اسلامی یک نمونه کامل از یک حرکت فرهنگی هدفمند در سایه‌ بهره‌گیری از رهبر فهیمی چون امام راحل(ره) بود و همدلی و همصدایی برای تحقق استقلال و آزادی از شاخصه‌ های این انقلاب مردمی محسوب‌ می شد.
این مسوول فرهنگی در ادامه به توانمندی مربیان و اثر‌بخشی فعالیت‌های کانون اشاره و با خاطرنشان کردن شیوه‌های آموزشی خلاقانه و هدف‌مند آن افزود:  برپایی کارگاه‌های آموزش تئاتر و نمایش عروسکی ازجمله برنامه‌ هایی است که به بهره‌وری افزون‌تر از فعالیت‌ ها و کشف موثر استعدا‌ها کمک‌ می کند.
دعوت از تمامی مسوولان و تصمیم‌ گیرندگان برای همراهی در مسیر فرهنگ‌سازی، بخش دیگری از سخنان مدیر‌کل کانون گیلان بود و وی در پایان از کودکان و نوجوانان خواست با باورمندی به استعداد‌های خود، در مسیر تحقق اهداف انقلاب گام‌ برداشته و آینده مملکت را بسازند.
اجرای موسیقی زنده، بازدید از نمایشگاه دست‌آورد‌های اعضا و مربیان و همچنین تجلیل از عضو برگزیده کانون تالش و قهرمان مسابقه بین المللی کاراته جمهوری آذربایجان، از جمله برنامه‌های جنبی این جشنواره‌ بود که صبح امروز در مرکز فرهنگی هنری اسالم صورت‌گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار