معاون هنری و امور سینمایی ارشاد گیلان : استقبال مردم گیلان از جشنواره فیلم فجر


معاون هنری و امور سینمایی ارشاد گیلان : استقبال مردم گیلان از جشنواره فیلم فجر
تاریخ درج خبر : ۲۰ بهمن ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

سیدامیر مصباح، معاون هنری و امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان  گفت: ستاد جشنواره فیلم فجر از دی ماه در استان تشکیل شد تا هماهنگی های لازم را جهت اکران فیلم ها در رشت انجام دهند.

وی با بیان اینکه ابتدا قرار بود ۲۲ فیلم در رشت اکران شود گفت: در نهایت ۱۴ فیلم انتخاب شده و بعد از مذاکره با سه سینمای شهر، سینما میرزا کوچک به دلیل داشتن شرایط مناسب برای این اکران انتخاب شد.

مصباح با بیان اینکه فیلم های اکران همزمان در استان ها را شورای سیاستگذاری جشنواره فجر در تهران تعیین می کند تصریح کرد: متاسفانه نتوانستیم فیلم کارگردان و بازیگر گیلانی، هومن سیدی را در این جشنواره بنا به سیاست های شورای جشنواره فجر در استان داشته باشیم.

وی با اشاره به استقبال خوب مردم از فیلم های جشنواره فجر اذعان کرد: هر شب ۹۰۰ نفر به تماشای فیلم های این جشنواره می نشینند.

مصباح ادامه داد: سه روز نخست جشنواره نزدیک به ۶ هزار نفر از فیلم ها دیدن کردند و در هر سانس مشکل تکمیل ظرفیت سالن را داشتیم که با رایزنی های انجام شده موفق به دریافت مجوز اضافه کردن یک سانس فوق العاده برای نمایش برخی از فیلم ها در ساعت ۲۲ شب شدیم.

وی با بیان اینکه قیمت هر قطعه بلیت ۱۰ هزار تومان است اذعان کرد: چهار فیلم کودک و نوجوان «قهرمانان کوچک»، «دنیای کیف ها»، «دزد و پری» و «شکلات» همراه با فیلم «فیلشاه» ویژه کودکان در سانس صبح این جشنواره اکران می شود.

معاون هنری و امور سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اذعان کرد: «جشن دلتنگی»، «اتاق تاریک»، «عرق سرد» و «تنگه ابوغریب»، « هایلایت»، « مصادره»، «لاتاری»، «کامیون»، «شعله ور»، «امپراطور جهنم» و‌«سرو زیر آب» از فیام های اکران شده در گیلان هستند.

شبستان

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار