۴۵ واگن باری آذربایجان منتظر ورود به خاک ایران در آستارا هستند


۴۵ واگن باری آذربایجان منتظر ورود به خاک ایران در آستارا هستند
تاریخ درج خبر : ۲۰ بهمن ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

رافیق عباس اف ، در جریان ورود آزمایشی نخستین قطار باری جمهوری آذربایجان از مبدأ اروپا (سن پترزبورگ روسیه) به جمهوری اسلامی ایران از مسیر ریلی آستارا و راه اندازی آزمایشی بارانداز بین المللی آستارا در خاک کشور ، در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها ، اظهار کرد : یکی از حلقه های مهم کریدور شمال – جنوب ، راه آهن بین المللی آستارا – آستارا است که نقش اساسی در ترانزیت مستقیم کالاها به کشورهای منطقه خواهد داشت.

وی ادامه داد : راه آهن آستارا – آستارا به سبب جایگاه خاص و ممتازدر منطقه ، همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان را گسترش دادهو هر دو کشور از فواید آن بهرمند خواهند شد.

عباس اف با بیان اینکه در مرحله نخست و با افتتاح رسمی پروژهریلی آستارا – آستارا شاهد حمل و نقلبیش از یک میلیون تن کالاهای صادراتی و وارداتی و سرعت حمل و نقلخواهیم شد ، افزود: باری که به صورت آزمایشی پس از گذر از پل ریلی مشترک آستارا در بارانداز ریلی آستارای ایران تخلیه شد ، شامل شش واگن بود که چهار واگن نیز حامل تخته نراد روسی و دو واگن دیگر حامل MDFبود که از روسیه به مقصد ایران بارگیری شده بود.

سرپرست عملیات و امور حمل و نقل راه آهن جمهوری آذربایجان با اشاره به افزایش بارهای موجود در ترمینال ریلی آستارای جمهوری آذربایجان به مقصد آستارای ایران ، خاطر نشان کرد : در حال حاضر ۴۵ واگن به غیر از واگن های امروز که به صورت آزمایشی ورود و تخلیه شدند ، در ترمینال ریلی آستارای جمهوری آذربایجان در نوبت ورود به خاک ایران هستند.

وی در پایان تصریح کرد : ۱۲۷ واگن بارگیری شده نیز با حجم های ۳۰ الی ۴۰ تن بر روی ریل و با بار تخته نراد و MDFدر حال حرکت هستند و امیدواریم این خط ریلی سکوی توسعه روابط دو کشور همسایه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان باشد.

ایسنا

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار