شهردار رشت: رودخانه گوهر رود با رویکرد گردشگری ساماندهی می‌شود


شهردار رشت: رودخانه گوهر رود با رویکرد گردشگری ساماندهی می‌شود
تاریخ درج خبر : ۰۸ اسفند ۱۳۹۶  

گیلان تایمز:

نصرتی در کمیته توسعه شهر رشت در سالن شهید انصاری استانداری گیلان با تأکید بر لزوم ساماندهی دو رودخانه شهر رشت اظهار کرد: ساماندهی دو رودخانه شهر رشت با نگاه ساده‌سازی و تفکیک مباحث آغازشده است.

وی با اشاره به اینکه گوهر رود با ۱۰ و زرجوب با ۱۷ کیلومتر، جمعاً در ۲۷ کیلومتر نیازمند مدیریت و ساماندهی هستند، افزود: رودخانه گوهر رود با توجه به کوتاه بودن مسیر رودخانه‌ای و معضلاتی نظیر فاضلاب‌های زیست‌محیطی در اولویت ساماندهی قرار دارد.

شهردار کلان‌شهر رشت با بیان اینکه بخش اعظم آلایندگی رودخانه‌های رشت ورود شیرابه‌های زباله سراوان است، گفت: راهکار کاهش مشکلات زیست‌محیطی رودخانه گوهر رود افزایش تفکیک از مبدأ و کمک منابع و بودجه دولتی برای تصفیه‌خانه است.

نصرتی اقدامات انجام‌شده در راستای جمع‌آوری و هدایت فاضلاب خانگی را ناکافی دانست و افزود: توسط بانک جهانی مقدمات ساماندهی رودخانه‌ها انجام‌شده اما کافی نیست و باید لوله‌گذاری‌ها کامل شوند.

وی بخش خصوصی را در مدیریت فاضلاب شهری مثمر ثمر خواند و گفت: در ۱۱ استان برای تعیین تکلیف فاضلاب از بخش خصوصی استفاده‌شده که با خرید فاضلاب از آب و فاضلاب می‌توان اقدامات مؤثری انجام داد.

شهردار کلان‌شهر رشت گفت: پس از رفع آلودگی اقدامات موردنیاز نظیر لایه روبی، بسترسازی و بازگرداندن خدمات برای توسعه گردشگری امکان‌پذیر است.

نصرتی با بیان اینکه ۲۰ پارک در حاشیه رودخانه‌های شهر در اختیار شهرداری وجود دارد که می‌تواند به بخش خصوصی واگذار و سرمایه‌گذار جذب کند تصریح کرد: باید هر سرمایه‌گذاری که جذب می‌شود با نگاه و زیرساخت گردشگری تعریف شود که تاکنون سرمایه‌گذارانی نیز اعلام آمادگی کرده‌اند.

فارس

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار