خروج پرونده‌های طلاق توافقی از دادگاه‌ها


خروج پرونده‌های طلاق توافقی از دادگاه‌ها
تاریخ درج خبر : ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷  

گیلان تایمز:

حسن نوروزی از بررسی طرح ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها در نشست دیروز خبر داد و گفت: یک فوریت این طرح در صحن علنی مجلس تصویب و به کمیسیون ارجاع شد. او تصریح کرد: در طرح کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها به‌دنبال این هستیم که مجازات‌های درجه ۷ و ۸ به‌طور کلی تخلف محسوب شده و جرم تلقی نشود.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تعداد افرادی که به سبب استعمال مواد‌مخدر و با میزان ناچیزی مواد‌مخدر دستگیر و راهی زندان می شوند ۴۰هزار نفر است و اگر این طرح به سرانجام برسد همگی آزاد می شوند.

وی ادامه داد: همچنین در این طرح رفع مشکلات محکومان جرایم مالی نیز دیده شده؛ براساس این طرح طلاق‌های توافقی در دادگاه‌ها بررسی نمی‌شود و موضوع اعسار بدون هزینه دادرسی در شعب قابل‌پذیرش می‌شود؛ به‌طور حتم بسیاری از عناوین مجرمانه عنوان تخلف داشته و نباید این مسائل را مجرمانه در نظر گرفت. این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: این جرایم به تعزیرات یا حاکم اداری ارجاع می‌شود که در جلسه دوشنبه آتی کمیسیون طرح کاهش عناوین مجرمانه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت؛ به‌طور قطع اگر این طرح تصویب و به دقت اجرا شود ۳۰ تا ۳۵درصد از ۱۵میلیون پرونده قضایی کاسته خواهد شد.

ایسنا

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار