ضرورت تدوین دستورالعمل مناسب در زمینه برداشت مصالح از رودخانه‌های گیلان


ضرورت تدوین دستورالعمل مناسب در زمینه برداشت مصالح از رودخانه‌های گیلان
تاریخ درج خبر : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷  

گیلان تایمز:

مصطفی سالاری در نخستین جلسه شورای معادن استان با اشاره به اهمیت اجرای لایروبی و احیای آب بندان ها در افزایش حجم ذخیره سازی منابع آبی استان تصریح کرد: با اجرای ساز و کار دقیق و شفاف خواهیم توانست با لایروبی و احیاء تالاب های استان معادل ۴۰۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت حجم ذخیره سازی آب بندان ها  بیافزاییم.

وی بر ضرورت تدوین ضوابط صحیح و اصولی و صرف هزینه و زمان کمتر به منظور لایروبی و احیاء آب بندان های استان تاکید کرد و افزود: باید با تشکیل کارگروهی متشکل از مدیران ذیربط با ایجاد سازو کار و چارچوب مناسب، لایروبی این آب بندان‌ها انجام پذیرد.

استاندار گیلان تعداد آب بندان های موجود استان را در حدود ۸۰۰ مورد عنوان کرد گفت: وجود این آب بندان ها ظرفیتی است که می توان از آن در بخش تامین منابع آب کشاورزی، آبزی پروری، پرورش پرندگان و توسعه گردشگری و فعالیت های اقتصادی در توسعه و شکوفایی استان بهره گرفت.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین تدوین چارچوب و دستورالعمل مناسب و کاربردی در زمینه نحوه برداشت مصالح از رودخانه های استان را مهم و ضروری دانست و تصریح کرد: باید با برآورد دقیق حجم مصالح مصرفی در پروژه های عمرانی استان با برگزاری نشستی با حضور تولید کنندگان و مصرف کنندگان، چارچوب و ضوابط اجرایی در این بخش بصورت کاربردی تدوین گردد.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به اهمیت برگزاری این نشست تصریح کرد: امیدوارم شورای معادن استان بتواند نقش خود را در جهت توسعه استان به خوبی ایفاء کند.

در این نشست تعدادی از اعضاء به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و با رهنمود و دستورات استاندار گیلان تصمیمات لازم درهر بخش اتخاذ شد.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار