افزایش ورود گردشگر از مرز آستارا


افزایش ورود گردشگر از مرز آستارا
تاریخ درج خبر : ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷  

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت:با برگزاری هفته های فرهنگی گیلان در جمهوری آذربایجان،شاهد افزایش ورود گردشگر خارجی به استان از مرز آستارا خواهیم بود.

به گزارش گیلان تایمز،حمیدرضا آذرپور،در نشست خبری همایش تخصصی واکاوی فرهنگ دریایی کرانه های جنوبی خزر که در سالن آمفی تئاتر شهرداری آستارا برگزار شد،اظهار کرد:اقدامات خوبی در مرز آستارا انجام شده که یکی از آن شبانه روزی شدن گمرک زمینی این شهرستان است.

وی با بیان اینکه این اقدام به تقویت مناسبات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان کمک میکند،ادامه داد:با برگزاری هفته های فرهنگی گیلان در جمهوری آذربایجان،شاهد افزایش ورود گردشگر خارجی به استان از مرز آستارا خواهیم بود.

آذرپور افزود:در این هفته ها برنامه های هنری و فرهنگی زیادی در آستاراهای دو کشور و سایر شهرها برگزار میشود که توانمندی های استان گیلان را در آن کشور تبیین میکند.

وی با تأکید بر اینکه به طور متوسط شاهد ورود سالانه ۳۰ میلیون گردشگر به استان گیلان هستیم،خاطر نشان کرد:۸۰ درصد آنها از طبیعت،دریا و سایر مواهب های خدادادی گیلان بازدید می کنند و باید با مغتنم شمردن فرصت دریا و نوار ساحلی ، برای پیشبرد هدف های گردشگری استان قدم های موثری برداریم که مشارکت بخش خصوصی نقش ویژه ای را در این زمینه دارد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان به اهمیت دریا و نوار ساحلی در استان اشاره کرد و گفت:شهرستان مرزی بندر آستارا از مناطق مستعد در حوزه گردشگری و بوم گردی استان میباشد و با ایجاد شناگاه های مدرن،در آینده تأثیر آن را در جذب گردشگر بیش از پیش خواهیم دید.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار