نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی: درمان‌های القایی هزینه‌های زیادی ایجاد می‌کند


نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی: درمان‌های القایی هزینه‌های زیادی ایجاد می‌کند
تاریخ درج خبر : ۳۱ خرداد ۱۳۹۷  

نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی گفت: درمان‌های القایی می‌تواند هزینه‌های زیادی برای سیستم بهداشت و درمان و جامعه ایجاد کند.

به گزارش گیلان تایمز، دکتر منوچهر جمالی در همایش مدیریت منابع و مصارف، در سالن اجتماعات معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به کم بودن منابع در حوزه بهداشت و درمان و مشکلات پیشرو تلاش همگان را در افزایش اعتبارات در این حوزه خواستار شد و اجرای قانون، نگاه ویژه به چشم‌انداز ۱۴۰۴ را در رفع مشکلات پیشرو لازم دانست .

وی هدف نهایی حوزه بهداشت و درمان را ارتقا سلامت و رضایتمندی مردم دانست و گفت: ایجاد هزینه‌های اضافه موجب بیکار شدن نیروی کار در کشور می‌شود و برای نجات سیستم، تلاش و همکاری بیش از پیش همه لازم است. اعتباری که هزینه می‌شود باید با مدیریت صحیح و در جای خود هزینه شود .

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای حل مشکلات پیش رو باید به سیاست کلی نظام، دستورالعمل‌های سازمانی و تعهد سازمانی خود پایبند باشیم و با مدیریت منابع و مصارف، درصد رضایتمندی مردم را افزایش دهیم .

وی با اشاره به مشکلات پیش رو حوزه بهداشت و درمان، یادآور شد: این مشکلات در آینده ممکن است افزایش یابد و در این خصوص باید مسوولیت سازمانی بیشتر شود. بحث درمان‌های القایی می‌تواند هزینه‌های زیادی برای سیستم ایجاد کند .

جمالی با تاکید بر این‌که در خصوص اعتبارات بهداشت و سلامت، مجلس شورای اسلامی اقداماتی خوبی انجام داده است، خاطرنشان کرد: اما این اعتبارات کافی نیست و چگونه مصرف کردن این اعتبارات باید در دانشگاه‌های کشور به درستی مدیریت شود .

وی در پایان به منظور رفع مسایل و مشکلات در حوزه بهداشت و درمان، تبیین درست فرایندها، مدیریت و نظارت صحیح بر نحوه ارایه خدمات درمانی، نظارت بیشتر سازمان‌های بیمه‌گر و دانشگاه علوم پزشکی گیلان را به منظور ارایه خدمات بهتر و مطلوب به مردم خواستار شد .

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار