ناطق می‌آید؟ / مثلث آرایش انتخاباتی را بررسی کرده است


ناطق می‌آید؟ / مثلث آرایش انتخاباتی را بررسی کرده است
تاریخ درج خبر : ۰۵ مهر ۱۳۹۴  

گیلان تایمز :

ناطق

 

شماره جدید هفته‌نامه مثلث با محوریت بحث حضور ناطق نوری در انتخابات مجلس آینده منتشر شد. دراین شماره از هفته نامه مثلث موضوع  حضور ناطق نوری در انتخابات اسفند به بحث گذاشته شده و به دنبال یافتن این پاسخ است که آیا اصلاح طلبان راستگرا می‌توانند ناطق نوری را راضی به نامزدی در انتخابات مجلس کنند؟

مثلث همچنین احتمال نامزدی محمود احمدی نژاد در انتخابات مجلس را نیز بررسی کرده و از آن با عنوان «سورپرایز محمود» یاد کرده است.

بخث ورزشی مثلث با بررسی پرونده یک مصاحبه از کفاشیان با رضا رشیدپور آغاز شده است. رشیدپور همچنین با  مثلث مصاحبه‌ای انجام داده و او گفته که به طور عمد وارد موضوع امنیتی‌ها شده‌ام. اظهارات کفاشیان در مصاحبه با رشیدپور واکنش تاج را همراه داشته است. او از باند اصفهانی‌ها در فدراسیون فوتبال سخن گفته بود.

در پرونده سیاست این شماره مثلث بحث آمدن یا نیامدن ناطق نوری مطرح شده است. عطریانفر، داوری، عبدالله ناصری و برخی از چهره‌های سیاسی به بررسی این موضوع پرداخته‌اند.

مصطفی صادقی، دبیرتحریریه مثلث در گزارشی در این باره نوشته: «آمدن ناطق نوری حتما در آرایش اصولگرایان هم موثر خواهد بود. در این جناح هنوز هم می‌توان طیف‌ها و شخصیت‌هایی را یافت که دل به ناطق بسته‌اند و رویای بازگشت او را در سر می پرورانند. سنتی‌هایی که در نبود فراغ ناطق‌نوری به علی لاریجانی گرایش پیدا کرده‌اند.»

محمدعطریانفر از چهره‌های کارگزاران نیز در این باره ضمن بیان اینکه نمی خواهیم ناطق نوری را به نفع اصلاح طلبان مصادره کنیم به مثلث گفته: آنچه امروز تعبیر می‌شود جناب آقای علی لاریجانی یک قاب کوچکتری از وجود ناطق نوری است با برخی جنبه‌های بهتر از آقای ناطق و جنبه‌هایی کمتر از آقای ناطق. سابته مبارزه، تجارب روحانی، تجارب پارلمانی و تجارب اجرایی که آقای ناطق نوری داشت در گذشته به او مزیت می‌دهد که در همین سطح و در همین حدود و کمی کمتر از این موقعیت برای آقای لاریجانی هم از طرف اصولگراها و هم از طرف رقبای مقابل یعنی اصلاح طلبان به رسمیت شناخته شده است.»‌

عبدالله ناصری نیز در گفت‌گو با مثلث معتقد است کارگزاران به دنبال ناطق نوری است و ادامه می‌دهد: من تفاوت اساسی بین آقای لاریجانی وناطق را در درون جبهه اصلوگرایی می بینم. بنابراین بنده اگر مخیر بشوم در عرصه انتخابات بین این دو نفر حتما آقای ناطق را به اقای لاریجانی ترجیح می‌دهم.» او می‌گوید اگر ناطق از هر حوزه انتخابیه وارد انتخابات شود رای خواهد آورد.

اما صفر نعیمی رز معتقد است که روحانی از لاریجانی حمایت خواهد کرد.

همچنین در این پرونده به بحث حضور احمدی نژاد در انتخابات پرداخته شده که عبدالرضا داوری از نزدیکان احمدی‌نژاد در این باره گفته: حضور احمدی‌نژاد در انتخابات مجلس در حد رای دادن است.

پرونده جامعه شناسی این شماره مثلث نیز با هدف بررسی رقابت میان ژوله و حیایی به دو ظرفیت دوقطبی سازی جامعه ایرانی اشاره داشته است. در این پرونده به چگونگی شکل‌گیری این دو قطبی سیاسی هنری پرداخته شده و در آن یادداشت بلندی از دکتر نعمت‌الله فاضلی منتشر شده است.

همچنین دکتر وحید شالچی در مصاحبه‌ای با مثلث مساله جامعه دوقطبی را در ایران واکاوی کرده و معتقد است که ضعف نظام کارشناسی در کشور یکی از مهمترین عوامل شکل‌گیری چنین فضایی است.

در پرونده سیاست خارجی این شماره مثلث موضوع تغییر سیاست آمریکا در قبال سوریه و کوتاه آمدن آمریکا از برکناری اسد مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار