دستور روحانی به دستگاه‌ها برای ادامه پیگیری‌ها و سرعت در انتقال قربانیان و مصدومان منا


دستور روحانی به دستگاه‌ها برای ادامه پیگیری‌ها و سرعت در انتقال قربانیان و مصدومان منا
تاریخ درج خبر : ۰۷ مهر ۱۳۹۴  

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، جلسه ستاد ویژه پیگیری واقعه منا بلافاصله پس از بازگشت رئیس‌جمهوری از سفر به مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، به ریاست ایشان تشکیل شد.

رئیس‌جمهوری در این جلسه که با حضور همه اعضای این ستاد برگزار شد، پس از استماع آخرین گزارش‌ها و بررسی نتایج پیگیری‌ها و عملکرد دستگاه‌های مسئول، دستوراتی برای ادامه کار ستاد صادر کرد.

حجهالاسلام روحانی تسریع در انتقال پیکر مطهر جانباختگان این فاجعه را اولویت نخست همه دستگاه‌های مرتبط عنوان کرد و خواستار بکارگیری همه ظرفیت‌ها و امکانات کشور و ادامه پیگیری‌های لازم اجرایی و حقوقی و همچنین مذاکرات با مقامات عربستان سعودی در این راستا شد.

رئیس‌جمهوری، روشن شدن دقیق امور مفقودان حادثه و پیگیری وضعیت تک تک آنان را از دیگر وظایف ویژه اعضای ستاد عنوان کرد و گفت: لازم است دستگاه دیپلماسی کشور تمام تلاش خود را برای تقویت همکاری عربستان سعودی با بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج بکار گیرد و امیدواریم با تلاش همه دستگاه‌های مرتبط، انتقال پیگیری جانباختگان و مصدومان با نهایت سهولت و سرعت انجام گیرد تا مرهمی بر آلام مصدومان و خانواده های عزیز جانباختگان باشد.

روحانی همچنین تأکید کرد: پیش‌بینی‌های لازم، تنظیم دقیق برنامه‌ها و حداکثر تسهیلات لازم برای بازگشت حجاج کشورمان نیز صورت پذیرد.

در این جلسه همچنین دستگاه‌های مرتبط با اعزام و بازگرداندن حجاج آمادگی خود را برای تسریع در انتقال حاجیان و پیکرهای قربانیان واقعه منا و مصدومان اعلام کردند.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار