توضیحات لاریجانی در جلسه غیر علنی – غیر رسمی مجلس درباره برجام


توضیحات لاریجانی در جلسه غیر علنی – غیر رسمی مجلس درباره برجام
تاریخ درج خبر : ۱۲ مهر ۱۳۹۴  

به گزارش گیلان تایمز :

لاریجانی

 

حجت الاسلام و المسلمین محمد سادات ابراهیمی نماینده مردم شوشتر در مجلس در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درمورد جلسه غیر علنی – غیر رسمی مجلس اظهار داشت: لاریجانی در این جلسه توضیحاتی درباره طرح دو فوریتی که قرار است در جلسه علنی امروز مجلس بررسی شود به نمایندگان داد.
وی افزود: رییس مجلس همچنین درباره اهمیت این طرح دوفوریتی و فرصت هایی که این طرح ایجاد می کند توضیحاتی بیان کرد.
عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس خاطرنشان کرد: اعضای فراکسیون رهروان ولایت مجلس نیز در جلسه صبح امروز موافقت خود را با طرح دو فوریتی در مورد برجام اعلام کردند و بنا شد که این طرح در صحن علنی مجلس تصویب شود.
جلسه فراکسیون رهروان ولایت مجلس صبح امروز با حضور رییس مجلس برگزار شد.
به گزارش ایرنا، طرح دو فوریتی درمورد برجام شامل چندین محور اساسی و مهم است، یکی از محورهای این طرح دو فوریتی تاکید بر توسعه موشکی، دفاعی و پدافند مراکز هسته ای کشور است.
در این طرح به دولت اجازه داده می شود بر اساس قانون اساسی و خطوط قرمز نظام برخی امور را در اجرای برجام انجام دهد.
همچنین در این طرح دو فوریتی ذکر شده که در صورت بدعهدی آمریکا و غرب در اجرای برجام، جمهوری اسلامی ایران از این توافق خارج شده و به شرایط قبلی خود بازمی گردد.
در ادامه این طرح، اجرای مفاد برجام از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران منوط به اجرای کامل برجام از سوی ۱+۵ شده است، از طرف دیگر دولت موظف است در صورت که طرف غربی برای اجرای برجام همکاری نکرد، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند.
همچنین دولت موظف است که چشم انداز تجاری سازی فعالیت هسته ای و بحث تحقیق و توسعه را انجام دهد، حفاظت و اطلاعات از مراکز هسته ای به ویژه در بحث بازرسی بازرسان آژانس از این مراکز بخشی دیگر از مفاد این طرح است.
بر اساس این طرح دو فوریتی، دولت و نیروهای مسلح موظف هستند که در مقابل تروریسم به ویژه در بحث پدافند هسته ای تدابیر لازم را داشته باشد، از طرف دیگر تمام دستگاه مکلف به مقابله با نفوذ دشمن از بخش های مختلف شدند.

پربازدید ترین ها

آخرین اخبار